Jak se zbavit vlhkosti v obuvi
Pokud se ve vašich botech drží delší dobu vlhkost, stávají se útulným domovem pro různé bakterie a plísně, kterým se ve vlhku a teplu velmi daří.
Vlhkost v botech nemusí být způsobena jen vzdušnou vlhkostí nebo chůzí v dešti nebo vlhkém prostředí. Vlhkost v botech vytváříme také vlastním potem. Každopádně jakákoliv vlhkost v kombinaci s teplem způsobuje nejen nepříjemné pocity, ale již zmíněné prostředí pro šíření plísní.
Základním předpokladem správné vysychání je pravidelné střídání obuvi. Ideálně, pokud máte jeden druh obuvi na nohou déle jak 3 hodiny - nechejte je alespoň 24 hodin vyschnout, než si je znovu nazujete.
Další, v našich končinách doposud velmi opomíjeným návykem pro udržování obuvi v suchu a v dobré kondici je také používání napínáků na boty.
Pro kvalitní kožené boty doporučujeme kvalitní dřevěné napínáky. Ty totiž také dobře pohlcují vlkost, vyhlazují vrásky v místech ohybu a lépe udržují tvar obuvi.
Do textilních nebo membránových bot pak postačí napínáky pěnové. Ty stejně jako dřevěné dobře pohlcují vlhkost, ale jsou levnější a není u nich potřeba taková potřeba na vyhlazení a napnutí materiálu.
Veškeré napínaky pak samozřejmě usnadňují čištění a krémování obuvi a také prodlužují její životnost.